Terapia EMDR dostępna w GAMIE

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że możliwe są już zapisy na terapię EMDR! Poniżej najważniejsze informacje na jej temat.

EMDR to terapia dla osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne doświadczenia i borykają się z ich psychicznymi konsekwencjami. Terapia dedykowana osobom, które doświadczyły różnego rodzaju wydarzeń traumatycznych m.in: przemocy, wypadków drogowych, straty bliskiej osoby, bycia świadkiem śmierci, towarzyszenia w chorobie, gwałtu, doświadczenia katastrofy czy klęsk żywiołowych.
EMDR wykorzystywany jest również w pracy z osobami doświadczającymi silnego napięcia, lęku, stresu w aktualnym życiu, czego nie łączą z żadnym konkretnym wydarzeniem.

Terapia rekomendowana przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Światową Organizację Zdrowia oraz Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym.

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing ) to „terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych”, uznana za jedną z najprężniej rozwijających się współcześnie form psychoterapii. Jest to kompleksowe podejście, integrujące elementy różnych szkół terapeutycznych.
Więcej o podejściu na https://emdr.org.pl/o-emdr/

Sesje EMDR prowadzi psycholog Edyta Gogół-Iżowska https://gama.rzeszow.pl/zespol/edyta-gogol-izowska/