Warsztaty rozwojowe dla dorosłych NOWY TERMIN!

Zapraszamy na pierwszą edycję spotkań służących rozwojowi umiejętności psychospołecznych takich jak: komunikacja, asertywność oraz radzenie sobie ze stresem.

Jak każda umiejętność, również te wspomniane, aby mogły stać się nawykiem, wymagają ćwiczenia. Dlatego poza miniwykładami, praca opiera się na ćwiczeniach praktycznych. Mała grupa tworzy idealne środowisko do testowania nowych zachowań w życzliwym gronie osób, dostarcza jednocześnie informacji zwrotnych na temat tego jak możemy być odbierani. Podstawą pracy w grupie jest wzajemny szacunek i pomoc zamiast oceniania i udzielania rad.

Jak zachowuje się osoba asertywna?
– potrafi wyrażać swoje myśli i emocje nie krzywdząc tym innych
– szanuje granice zarówno swoje jak i innych ludzi
– potrafi w nieagresywny i skuteczny sposób bronić swoich praw i swoich granic
– potrafi radzić sobie z próbami manipulowania nią
– potrafi przyjmować zarówno krytykę jak i komplementy

W czym pomogą Ci dobre umiejętności komunikacyjne?
– w nawiązywaniu nowych kontaktów
– w podtrzymywaniu rozmów
– w aktywnym słuchaniu drugiej osoby (co jest ogromną zaletą dobrego partnera oraz przyjaciela)
– w lepszej autoprezentacji w pracy czy na studiach

Na spotkaniach poznasz techniki samopomocowe z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (samopomocowe czyli umożliwiające samodzielne radzenie sobie po treningu). Podczas warsztatów zostaną poruszone kwestie powstawania emocji, częstych mitów na ich temat oraz sposobów ich regulacji. Umiejętność rozumienia swoich emocji oraz radzenia sobie z nimi jest bowiem niezbędna by wypracować adekwatną samoocenę, asertywność oraz dobre umiejętności komunikacyjne.

Pamiętaj – asertywność, komunikacja i radzenie sobie ze stresem to UMIEJĘTNOŚCI, czyli coś, co nabywamy w ciągu życia. Nikt z nas nie rodzi się asertywny, ale każdy może się tego nauczyć – niezależnie od wieku!

Warsztaty składają się z 12 spotkań, które odbywać się będą raz w tygodniu w środy (poza 15.08) w godzinach 17.30-19.30 w Ośrodku Inicjatyw Psychologicznych GAMA (Rzeszów, ul. Lisa-kuli 19 lok 128 I piętro, Galeria Graffica). Przeznaczone są dla osób dorosłych w dowolnym wieku. Grupa liczyć będzie ok.10 osób. Cena warsztatów to 60zł za dwugodzinne spotkanie.
Zajęcia poprowadzi Sabina Błotnicka, mgr psychologii w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego.

Zapraszamy!