Grupa wsparcia w żałobie dla Kobiet po stracie Męża

Śmierć Kochanego Mężczyzny, z którym dzieliłaś każdy dzień, każdą radość i smutek, to wyjątkowo trudne przeżycie. Kobiety opisują je czasami jakby zabrano im część siebie samych. Każdy kąt, każde miejsce, każda osoba kojarzy się ze wspólnymi chwilami i powoduje wręcz fizyczny ból.

Żałoba to bardzo trudny czas, jednak przeżyty z odpowiednim wsparciem, prowadzi do stopniowego odnalezienia się w nowym świecie. By ten proces ułatwić, tworzymy spotkania grupy, na których poznasz kobiety, które same doświadczyły podobnej straty i są w stanie w pełni zrozumieć ból, z jakim musisz sobie radzić na co dzień. Znają uczucie pustki, powracające fale smutku i wiedzą, że czasami nawet jeśli rodzina i przyjaciele bardzo się starają, nie są w stanie zastąpić kontaktu z kimś, kto może zrozumieć Cię bez słów i dać nadzieję na przyszłość.

Spotkania odbywają się w atmosferze życzliwości i akceptacji. Nikt nie będzie zmuszać Cię do mówienia, nie będzie oceniać ani pouczać.

Celem grupy nie jest rozdrapywanie ran ani użalanie się nad sobą. Dzięki rozmowie, wyrażeniu emocji i myśli w odpowiedniej atmosferze, możesz zrzucić choć trochę ciężaru i uzyskać prawdziwe wsparcie oraz nowe siły. Sama decydujesz na ile aktywnie chcesz uczestniczyć w rozmowie, na jaki temat chcesz rozmawiać i jak długo pozostaniesz w grupie.

Zapraszamy kobiety w dowolnym wieku (maksymalna liczebność grupy to 8 osób, aktualny przedział wiekowy Uczestniczek to 40-70 lat) Spotkania odbywają się co 2 tygodnie we wtorki o godz. 17.30 uczestniczy w nich psycholog

Koszt uczestnictwa w spotkaniu (120 min.) to 20 zł/os.

Dla osób preferujących indywidualny kontakt, w tym szczególnie dla osób w pierwszych tygodniach po stracie Bliskiej Osoby – proponujemy indywidualne spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą.
Zapraszamy do kontaktu!